Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Historike/ Bristol City mposht Manchester United dhe e eleminon nga Kupa (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Historike/ Bristol City mposht Manchester United dhe e eleminon nga Kupa (VIDEO)

Skuadra e ligës së dytë angleze, Bristol City ka kaluar në gjysmëfinale.  City ka shënuar fitore 2-1 ndaj Manchester Unitedit, duke shkruar historinë dhe duke e eliminuar nga Carabao Cup.

Golat për Bristol i shënuan Bryan dhe Smith, ndërsa golin e vetëm për Unitedin e shënoi Zlatan Ibrahimovic.

Bristol kështu bëhet skuadra e katërt që kalon në gjysmëfinale, pas Manchester Cityt, Arsenalit dhe ChelseaS.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga