Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Luan ndeshjen e fundit me Barçës, Xavi Hernandez  kërkohet nga gjigandët anglezë

Shkruar nga NEWSPORT
Luan ndeshjen e fundit me Barçës, Xavi Hernandez  kërkohet
Xavi Hernandez

Xavi Hernandez do të luajë ndeshjen e fundit me Barcelonën, teksa mbrëmjen e sotme do të duelojë me Sevillan. Trajneri spanjoll do të largohet nga katalanasit dhe dëshiron që ta mbyllë aventurën e tij me fitore.

Ende pa u larguar mirë nga Barça, për  Hernandez kanë nisur edhe interesimet e para. Chelsea në Premier League prej javësh është në kërkim të një timonieri dhe drejtuesit anglezë po mendojnë seriozisht për 44-vjeçarin.

Xavi edhe pse ka theksuar se dëshiron të bëjë një pushim, duket e vështirë. “Blutë” e Londrës do të bëjë gjithçka për t’i plotësuar kushtet që trajneri të marrë drejtimin e Chelsea për sezonin e ri dhe të rikthejë skuadrën në luftë për titullinn kampionë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga