Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Kushton 15 milionë paund, portieri largohet nga Arsenal por jo nga Anglia

Shkruar nga NEWSPORT
Kushton 15 milionë paund, portieri largohet nga Arsenal por jo nga Anglia
Ramsdale (m) & Raya (d)

Aaron Ramsdale do të largohet nga Arsenal. Portieri anglez nuk është i kënaqur që është kthyer në zëvendësuesin e David Raya dhe po mendon largimin nga Londra në këtë merkato verore.

Newcastle është ekipi që po e kërkon me këmbëngulje dhe interesi i fortë i tyre ka bërë që dhe Ramsdale të kërkojë menjëherë largimin nga “Topçinjtë”.

Siç raportohet nga mediat në ishull, klubi i Newcastle ka bërë gati 15 milionë paund, të cilat do t’i paguajë për të siguruar shërbimet e Aaron Ramsdale, i cili ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2026.

26-vjeçari është aktivizuar shumë pak në këtë sezon, duke marrë vetëm 990 minuta. Kjo ka bërë që Ramsdale t’i thotë ‘lamtumirë’ ekipit të drejtuar nga Mikel Arteta.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga