Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LIGUE 1

Jo vetëm nga Premier League, rivalët e PSG synojnë Armando Brojën

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm nga Premier League, rivalët e PSG synojnë Armando
Armando Broja

Jo vetëm ekipet nga Premier League, edhe në Ligue 1 ka interesime për Armando Brojnë. Monaco i shtohet listës së skuadrave që kërkojnë sulmuesin shqiptar.

Sipas “FootMercato” dhe “RMC Sport” bëhet me dije se drejtuesit e Monacos e pëlqejnë shqiptarin. Skuadra franceze dëshiron Georges Mikautadze  e Metzit dhe Karim Konaten e RB Salzburg, por janë lojtarë që kushtojnë  shumë dhe duket e vështirë të arrihet një marrëveshje dhe Broja është transferimi i 3-të më i mundshëm për merkaton e verës.

Në këto kushte Monaco pritet që së shpejti të nis bisedimet me Chelsean për shërbime e sulmuesit të kombëtares. Kujtojmë se 22-vjeçari  do të rikthehet te Chelsea pas përfundimit të huazimit. Fulham nuk ishte një destinacion i “goditur” nga sulmuesi shqiptar, i cili nuk ia doli do të kishte minutat e premtuara.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga