Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

“Jemi gati për El Clasicon”, Lewandowski: Ndihem mirë fizikisht. Xavi? E respektojmë vendimin e tij

Shkruar nga NEWSPORT
“Jemi gati për El Clasicon”, Lewandowski: Ndihem mirë
Robert Lewandowski

Barcelona ditën e nesërme do të udhëtojë në “Santiago Bernabeu” për të sfiduar Real Madrid. Një “El Clasico” që pritet të jetë majft e luftuar mes dy gjjigandëve spanjollë që do të përplasen “kokë më kokë” për 3 pikët.

Sfida do të fitojë në orën 21:00 dhe katalanasit si rrugë të vetme kanë fitoren, pasi synojnë të çojnë në 5 diferencën me madrilenët dhe për të tentuar deri në fund titullin kampion. Për këtë sfidë ka folur Robert Lewandowski, me sulmuesin polak që ka theksuar se skuadar e tij është gati për këtë duel mjaft delikat për të tijtë.

“Ne respektojmë vendimin e Xavit, po tashmë jemi të fokusuar të mbyllim në mënyrën më të mirë të mundshme këtë sezon. Skuara është përmirësuar ndjeshëm dhe tashmë kemi arritur të marrim rezultate të rëndësishme në kampionat. Do të luftojmë deri në fund për të fituar çdo ndeshje.

Për mua është shumë e rëndësishme të flas me lojtarët e rinj si Lamine, Fermin Lopez, Hector, Pau. Janë vërtet futbollistë të mrekullueshëm. Jam shumë i lutmur dhe ndihem vërtet mirë që të paktën edhe dy sezone do të luaj me to. Fizikisht ndihem shumë mirë dhe mund të luaj në këtë nivel”, ka theksuar polaku.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga