Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

VIDEO/ Plas sherri në gjysmëfinalen e Europa League, Granit Xhaka nuk mban nervat

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Plas sherri në gjysmëfinalen e Europa League, Granit Xhaka nuk
 

Tensioni nuk mund të mungonte në gjysmëfinalen e dytë mes Bayer Leverkusen dhe Romës, të vlefshme për Europa League. Kur luhej minuta e 19’ e takimit, Granit Xhaka me shokët e tij u përfshinë në një sherr që përfshiu thuajse gjithë skuadrën.

Kjo pasi lojtarët e Leverkusen nuk ndaluan lojën, kur një nga ekipi i Romës kishte nevojë për ndihmë mjekësore. Kaq mjaftoi që e gjithë skuadra e Romës të konfliktohej me atë të Leverkusen.

Aktualisht luhet minuta e 80. Roma po fiton 0 me 2, teksa me këtë rezultat gjithçka do të shkonte në shtesa.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga