Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Vëmendja te derbi i Italisë, Liverpool kërkon përmbysjen ndaj Atalantës (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT
Vëmendja te derbi i Italisë, Liverpool kërkon përmbysjen
Europa League

Europa League mbrëmjen e sotme merr vëmendjen . takime mjaft interesante do të luhet në orën 21:00.

8 ekipe do të bëjnë mes tyre llogaritë e çerekfinaleve të kthimit në këtë kompetricion, teksa gjithë sy e veshë do të jenë te derbi i Italisë mes Romës dhe Milan. Përballja e parë ems tyre ka përfunduar 1-0 për skuadrën e verdhekuqve.

Interesante do të jetë edhe sfida mes Atalantës dhe Liverpool. Skuadra e Berat Gjimshitit ka fituar 3-0 përballjen e parë mes tyre dhe ekipi i Jurgen Klopp do të tentojë mrekullinë në shtëpinë e Atalantës.   Takimet e tjera janë Marseille – Benfica dhe West Ham – Lervekusen.

Vëmendja te derbi i Italisë, Liverpool kërkon përmbysjen
Ndeshjet e sotme ne Europa League

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga