Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Vëmendja në Itali dhe Francë, Europa League luan gjysmëfinalet e para

Shkruar nga NEWSPORT
Vëmendja në Itali dhe Francë, Europa League luan
Europa League

Ditën e sotme në fushë do të zbrsin 4 ekipet e Europa League për të bërë mes tyre llogaritë e gjysmëfinaleve të para. Dy takime mjaft interesante dhe që do të jenë të luftuara do të luhet në orën 21:00.

 Në “Olimpico” do të përballen mes tyre Roma dhe Bayer Leverkusen. Skuadra e Daniele De Rossit është e dënuar për fitoren në shtëpi për të qenë më afër finales. Nga krahu tjetër gjermanët janë skuadra më e mirë e vitit, teksa ende në këtë sezon nuk e njohin humbjen.

Edhe në Francë do të luhet një tjëtër duel i rëndësishëm. Marseilla do të presë Atalantën e Berat Gjimshitit. Skuadra shihet si favorite, por ndeshjet në këtë kompeticion kanë treguar se surprizat mund të ndodhin.

Vëmendja në Itali dhe Francë, Europa League luan
Ndeshjet e sotme ne Europa League

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga