Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

“Treguam karakter”, Alonso pas kualifikimit: Pashë lojtarët në sy, ne meritojmë tripletën këtë sezon

Shkruar nga NEWSPORT
“Treguam karakter”, Alonso pas kualifikimit: Pashë
Xabi Alonso

Xavi Alonso është mjaft i lumtur që skuadra e tij u kualifikua në finalen e Europa League. Vazhdojnë ecurinë e tyre pozitive dhe të jenë të pamposhtur në këtë sezon, teksa mbrëmë u ndalëën ë barazim nga Roma 2-2, por siguruan finalen me rezultat të përgjithshëm 4-2.

Pas ndeshjes Alonso do të theksonte se skuadra e tij i meriton këtë sezon të fitorjë tripletën, teksa përveç titullit kampion që e kanë fituar në Bundesligë, janë edhe në finalen e Kupës së Gjermanisë.

“Ne do të luajmë dy finale në një javë. Ne treguam karakter të madh sot pas golit të tyre të dytë. Unë i pashë lojtarët e mi në sy më pas dhe pashë se ata donin më shumë. Ne kemi ende shansin për të fituar tre tituj. Dhe djemtë e mi i meritojnë të tre titujt”, ka deklaruar timonieri i gjermanëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga