Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

“Mur” i pakalueshëm në prapavijë ndaj Liverpool, Berat Gjimshiti mes më të mirëve në Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
“Mur” i pakalueshëm në prapavijë ndaj Liverpool,
Berat Gjimshiti

Mbrëmjen e djeshme janë zhvilluar ndeshjet çerekfinale të Europa League. Mes ekipeve që zbritën në fushën e lojës ishte edhe Atalanta e Berat Gjimshitit. Italiant luajtën në transfertë ndaj Liverpool, me bergamaskët që triumfuan 3-0 ndaj “The Reds”

Në këtë mënyrë Gjimshiti me shokët hedhin një hap drejt gjysmëfinales së këtij kmpeticioni. Një ndër lojtaret më të mirë në fushën e lojës dhe që ka meritë për fitoren ndaj anglezëve është padiksutim edhe shqiptari.

31-vjeçari ishte i pakalueshëm në prapavijë, duke bllokuar në këtë mënyrë sulmuesit e Liverpool. Pas paraqitjes së tij fantastike, Gjimshiti ka “zaptuar” një vend në formacionin e më të mirëve në Europa League. Nga “Soffascore” është vlerësuar gjithashtu me notën 7.5. Ndërkohë pjesë e 11-tëshes është edhe Granit Xhaka, i cili është vlerësuar me notën 8.6.

“Mur” i pakalueshëm në prapavijë ndaj Liverpool,
Berat Gjimshiti në formacionin e javës në Europa League

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga