Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

VIDEO/ Atalanta e Gjimshitit 'kënaqet' me barazim, Leverkusen me 'një këmbë' në finale

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Atalanta e Gjimshitit 'kënaqet' me barazim, Leverkusen me
Gjimshiti - Xhaka

Janë mbyllur dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Europa League. Në këto dy ndeshje u shënuan 4 gola dhe në njërën prej tyre nuk pati fitues.

Atalanta e Berat Gjimshitit nuk shkoi më shumë se një barazim përballë Marseille. Sfida që u zhvillua në Francë, përfundoi me rezultatin 1-1. Tashmë gjithçka mbbetet për tu vendosur në Bergamo.

Në ndeshjen tjetër, Roma u mposht në shtëpi nga Bayer Leverkusen. Gjermanët janë me një këmbë në finale, pas fitores së sotme me rezultatin 0-2. Djemtë e Xabi Alonsos vazhdojnë ecurinë pozitive pa humbje në këtë sezon.

Marseille 1-1 Atalanta

MARSEILLE: Lopez, Murillo, Balerdi, Mbemba, Clauss, Kondogbia, Veretout, Harit, Sarr, Luis Henrique, Aubameyang.
ATALANTA: Musso, Gjimshiti, Scalvini, Kolasinac, Ruggeri, Ederson, De Roon, Zappacosta, Koopmeiners, Scamacca, De Ketelaere.

Rastet e ndeshjes:
63' Lookman pranë golit të dytë për Atalantën.

20' GOL! Mbemba barazon shifrat.

11' GOL! Scamacca kalon Atalantën në avantazh.


1' Starton sfida, Gjimshiti në luftë për finalen.

Roma 0-2 Bayer Leverkusen

ROMA: Svilar, Spinazzola, Smalling, Mancini, Karsdorp, Pellegrini, Cristante, Paredes, Dybala, Lukaku, El Shaarawy.
LEVERKUSEN: Kovar, Stanisic, Tah, Tapsoba, Frimpong, Andrich, Xhaka, Hincapie, Grimaldo, Adli, Wirtz.

Rastet e ndeshjes:
72' GOL! Andrich dyfishon shifrat.

28' GOL! Wirtz kalon Leverkusen në avantazh.

1' Starton ndeshja në "Stadio Olimpico"

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga