Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Edi Rama “sytë zemra” për Gjimshitin: Urime bos, zemra mal për ty!

Shkruar nga NEWSPORT
Edi Rama “sytë zemra” për Gjimshitin: Urime bos, zemra mal
Edi Rama - Berat Gjimshiti

Berat Gjimshiti ia doli të fitojë mbrëmjen e djeshme Europa League me Atalantën, duke mposhtur 3-0 Bayer Leverkusen. Për këtë sukses të futbollistit të Kombëtares ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.

Teksa ka postuar një foto nga momenti kur Gjimshiti me shiritin e kapitenit në krah ngriti kupën, kreu i qeverisë shqiptare shkruan se i është bërë “zemra mal”.

“Urime Bos. Zemra mal për ty”, shkruan Rama. Ky është një sukses i jashtëzakonshëm për Atalantën dhe Gjimshitit, të cilët e fitojnë për herë të parë në historinë e klubit një trofe të tillë. Gjithashtu skuadra italiane i shkaktoi humbjen e parë Leverkusen në këtë sezon dhe festa te bergamaskët është e gjitha legjitime.

Edi Rama “sytë zemra” për Gjimshitin: Urime bos, zemra mal
Postimi i Edi Rames ne rrjetet sociale

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga