Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Derbi i Italisë “paralizon” Europa League, në fushë edhe Liverpool dhe Bayer Leverkusen

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi i Italisë “paralizon” Europa League, në fushë
Europa League

Pas ndeshjeve të Champions League dhe spaktaklit që të dhuron ai kompeticion tashmë e gjithë vëmendja do të jetë në Europa League. Takime interesante dhe mjaft të luftuara do të luhet në këtë kompeticion, ku të 4 ndeshjet do të startojnë në orën 21:00 dhe janë të vlefshme për çerekfinnalen e Europa League.

Në fakt spikat derbi  Italisë mes Milan dhe Romës. Përballje kjo që do të luhet në orën 21:00 në “San Siro”. Si kuqezinjtë ashtu edhe verdhekuqtë do të kërkojnë fitoren për të shpresuar te kalimi në fazën tjetër.

Ndërkohë vëmendjen merr edhe sfida mes Liverpool dhe Atalantës që do të luhet në “Anfield”. Gjithashtu edhe dueli mes Beyern Leverkusen dhe Ëest Ham që do të zhvillohet në Gjermani. Sfida e fundit do të jetë mes Benfica dhe Marseille.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga