Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Askush si Leverkusen në 48 ndeshje, “Aspirinat” bëjnë me “dhimbje koke” Romën

Shkruar nga NEWSPORT
Askush si Leverkusen në 48 ndeshje, “Aspirinat” bëjnë
Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen është skuadra europiane që ka surprizuar të gjithë opinionin sportiv këtë sezon. 48 ndeshje pa humbje dhe një edicion spektakolar për djemtë e drejtuar nga Xabi Alonso.

Askush nuk ka bërë si Leverkusen në ligat kryesore të Europës, të paktën pas vitit 2000. “Aspirinat” padyshim që bëjnë me dhimbje koke Romën, që nuk po kalon sezonin më të mirë të mundshëm.

De Rossi dhe të tijët udhëtojnë në Gjermani me disavantazhin 0 me 2 nga takimi i parë. Sfida e kthimit që përcakton dhe një prej finalistëve në Europa League, luhet më 9 maj ora 21:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga