Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

8 skuadra kërkojnë gjysmëfinalen, formacionet zyrtare të sfidave në Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
8 skuadra kërkojnë gjysmëfinalen, formacionet zyrtare të
Europa League/ © Credits instagram.com/europaleague/

Europa League mbrëmjen e sotme merr vëmendjen. Takime mjaft interesante do të luhen në orën 21:00.

8 ekipe do të bëjnë mes tyre llogaritë e çerekfinaleve të kthimit në këtë kompetricion, teksa gjithë sy e veshë do të jenë te derbi i Italisë mes Romës dhe Milan. Së fundmi janë bërë të ditura dhe formacionet zyrtare të katër sfidave.

Roma – Milan

ROMA (4-3-3): Svilar; Celik, Mancini, Smalling, Spinazzola; Bove, Paredes, Pellegrini; El Shaaraëy, Lukaku, Dybala

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Kalabria, Gabia, Tomori, Theo Hernandez; Musah, Bennacer; Pulisic, Loftus-Cheek, Leao; Giroud

Atalanta – Liverpool

ATALANTA (3-4-1-2): Musso; Gjimshiti, Hien, Kolasinac; Zappacosta, De Roon, Ederson, Ruggeri; Koopmeiners; Scamaça, Miranchuk  

LIVERPOOL (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Szoboszlai, Mac Allister, Jones; Salah, Gakpo, Luis Diaz

West Ham – Bayer Leverkusen

WEST HAM (4-3-3): Fabianski; Coufal, Zouma, Aguerd, Cresswell; Ward-Prowse, Alvarez, Soucek; Bowen, Antonio, Kudus.

BAYER LEVERKUSEN (4-2-3-1): Kovar; Stanisic, Kossounou, Tah, Hincapie; Xhaka, Palacios; Tella, Wirtz, Grimaldo

Marseille – Benfica

MARSEILLE (4-5-1): Pau Lopez; Mbemba, Balerdi, Gigot, Soglo; Ndiaye, Kondogbia, Harit, Ounahi, Veretout; Aubameyang

BENFICA (4-2-3-1): Trubin; Bah, Antonio Silva, Otamendi, Aursnes; Florentino, Joao Neves; Di Maria, Rafa Silva, Neres; Tengstedt

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga