Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

"Besoj se do jetë ndeshje spektakolare", Alban Hasani krenar me ekipin: Kush e ndjen fanellën më mirë se djemtë e Shkodrës

Shkruar nga NEWSPORT
"Besoj se do jetë ndeshje spektakolare", Alban Hasani krenar me

Vllaznia dhe Tirana do të përballen sot për të luajtur një ndeshje historike siç është “Klasikja”. Sfida e vlefshme për javën e 26-të të “Abissnet Superiore”, që do të zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi” do të startojë në orën 17:00. Në prag  të kësaj ndeshje, për mikrofonat e MCN TV foli përgjegjësi i sporteve në Bashkinë Shkodër, Alban Hasani.

“Sot është Klasikja e futbollit shqiptar. Ku ka më bukur se në Shkodër në këtë atmosferë dhe kohë të bukur. Besoj se do të kemi një ndeshje spektakolare siç i ka hije futbollit shqiptar”, tha fillimisht Hasani.

Sa krenar ndiheni që Vllaznia ka lojtarë të akademisë?

“7 janë në lojë dhe 7 në stol. Jemi krenar sepse janë djemt e Shkodrës. Është kjo ç’ka kemi pritur për vite me radhë. Kush më mirë se djemt e Shkodrës e ndjejnë fanellën. Është kënaqësi që sot të jesh prezent në një ndeshje si kjo për të shijuar Klasiken, Vllaznia-Tirana”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga