Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Barazimi në “Selman Stërmasi” asist për Flamurtarin dhe Korabin, luftë e “ftohtë” për mbijetesën (RENDITJA)

Shkruar nga NEWSPORT

Takimi Dinamos-Skënderbeu i zhvilluar në “Selman Stërmasi” ishte i fundit për javën e 15-të të Kategorisë së Parë. Një barazim mes dy ekipeve pretendente për ngjitjen në Superiore sezonin e ardhshëm shkon më shumë si një “asist” për Flamurtarin që ndohet aktualisht në vendin e 3-të në klasifikim.

Skuadra vlonjate nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 me Korabin ditën e shtunë duke bërë kështu një hap fals në garën për vendin e parë në klasifikim.  Besa e Gugash Maganit ia ka dalë të sigurojë fitoren në këtë javë, pasi mposhti Besëlidhjen 2-0.

Tërbuni mori humbjen e dytë rresht në kampionat duke humbur ndjeshëm terren ndaj ekipeve te kreut.  Luzi dhe Tomori morën gjithashtu humbje, ndërsa Burreli pas fitores me Tërbunin i barazon me 18 pikë në mesin e klaisfikimit.

Apolonia “zhyt” veten në zonën e ftohtë pasi u mposht nga Turbina, e cila lë kështu vendin e fundit në klasifikim. Lushnja dhe Oriku të ndodhur në zonën e ftohte marrin 3 pikë jetike respektivisht ndaj Tomorit dhe Luzit.

Pas javës së 15-të tashmë “lufta”në Kategorinë e Parë bëhet më e foftë si për mbijetesën ashtu edhe për ngjitjen në Superiore apo dhe zonën “Play-Off”.

[caption id="attachment_680121" align="alignnone" width="291"] Renditja e Kategorise se Pare pas javes se 15-te[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga