Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Barazimi mes shumë polemikave në Rrogozhinë, reagon klubi i Tiranës

Shkruar nga NEWSPORT

Kjo e sotmja u përgatit si një ditë feste për Tiranën por u kthye në një makth të vërtetë. Bardheblutë u ndalën në barazim 2-2 me Bylisin në Rrogozhinë duke humbur kështu kryesimin ndaj Partizanit.

Tensione të mëdha gjatë sfidës dhe akoma më të mëdha në përfundim të saj. Penalltia e akorduar nga gjyqtari Kridens Meta në favor të ballshiotëve, acaroi në kulm nervat e kampit bardheblu saqë në përfundim të ndeshjes ndodhi një episod i pakëndshëm me tifozët e Tiranës që u futën në fushë në tentativë për të sulmuar gjyqtarin.

Ende nuk ka asnjë reagim zyrtarë nga ana e klubit, ama në faqen zyrtare në rrjete sociale, bardheblutë kanë reaguar në njëfarë mënyre teksa kanë postuar momentin e penalltisë së dyshimtë duke lënë të nënkuptojnë se kanë rezervat e tyre.

Penalltia e Bylisit:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga