Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ballkani i Ilir DAJËS ndalet nga Dukagjini, Prishtina më në fund gjen fitoren

Shkruar nga NEWSPORT
Ballkani i Ilir DAJËS ndalet nga Dukagjini, Prishtina më në fund

Janë mbyllur takimet e javës së 22-të në Superligën e Kosovës. Ballkani i Ilir Dajës u ndal në një barazim 1-1 nga Dukagjini në shtëpi. Golin të parët e shënuan miqtë, e më pas të besuarit e Dajës gjetën barazimin më të zakonshmin Rrahmani në pjesën e dytë.

Barazimi e mban ekipin e Dajës në vend të parë me 48 pikë, pa mundur do të shkëputet më shumë nga Drita e vendit të dytë me 44 pikës, e cila u mund dje në Ferizaj 2-1.

Në takimet e tjera Gjilani mundi Trepçën 89 me rezultatin minimal 1-0. Ata mbeten në vendin e tretë me 35 pikë, ndërsa Trepça me këtë humbje të tretë rradhazi zhytet në zonën e ftohtë në vendin e tetë me 22 pikë.

Në takimin e fundit mes Llapit dhe Prishtinës, kryeqytetasit gjejnë fitoren pas tre humbjesh. Ata fituan 0-2 dhe kapërcejnë Llapin në renditje me një pikë duke shkuar në vendin e katërt me 30 pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga