Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Armand Duka dhe Agim Ademi zbarkojnë në Pragë, të ftuar special të CEFERIN

Shkruar nga NEWSPORT
Armand Duka dhe Agim Ademi zbarkojnë në Pragë, të ftuar

Mbrëmjen e sotme duke nisur që nga ora 21:00 në Pragë do të luhet finalja e Conference League mes Fiorentinës dhe Ëest Ham. Kjo sfidë do të vendosë edhe fituesin e këtij kompeticioni.

Për të ndjekur nga afër këtë finale në Pragë kanë udhëtuar Armand Duka dhe Agim Ademi. Të dy presidentët e FSHF-së dhe FFK-së janë të futarit specila të Aleksandër Ceferin.

“Të gjithë sytë e tifozëve të futbollit janë të fiksuar në finalen e Conference League, Fiorentina-West Ham, që do të zhvillohet nesër në stadiumin “Eden Arena” në Pragë. Një arenë kjo e përsosur për një spektakël futbolli.

Bashkë me mikun tim Armand Duka, që për herë të dytë radhazi u zgjodh anëtar i KE të UEFA-së, tashmë ndodhemi në kryeqytetin e Republikës Çeke, me ftesë të presidentit të UEFA-së, Aleksandër Çeferin, për t’i përjetuar emocionet e kësaj finaleje”, shkruhet në postimin e presidentit të FFK-së.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga