Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Apolonia pa trajner në Korçë, largohet Dovedan

Shkruar nga NEWSPORT
Apolonia pa trajner në Korçë, largohet Dovedan

Apolonia do të udhëtojë ditën e sotme në Korçë ku do të përballet me Skënderbeun në orën 15:00 për ndeshjen e javës së 21-të të Kategorisë së Parë. Fierakët janë ekipi më në formë teksa vijnë me tre fitore rradhazi që kanë ngritur lart moralin në qytet.

Ndaj korçarëve do të tentohet një tjetër rezultat pozitiv pasi tashmë kanë hyrë në një garë të fortë për një vend në zonën Play-Off. Me 28 pikë në vendin e shtatë, aq sa Besa në vendin e fundit të zonës Play-Off dhe Tomori me 30 pikë, një fitore sot do të ishte një hap shumë i madh.

Mirëpo, fierakët duhet të bëjnë pa strategun e tyre. Trajneri Dovedan nuk do të jetë sot me skuadrën pasi duhet të shkojë në Bosnje për të rinovuar licensën e trajnerit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga