Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Anglezët fillojnë talljet me Hodgsonin

Shkruar nga NEWSPORT
Anglezët fillojnë talljet me Hodgsonin

Tabloidët anglezë kanë nisur të qeshin me trajnerin Roi Hodgson para se ndeshja me Rusinë të përfundonte. “Runi në mesfushë, Kejn që gjuan goditjet e këndit, - shkruante “Mirror”. – Po kush është në stol, Van Gali?” Por kur Rusia barazoi në shtesë shpërtheu edhe furia e tifozëve, pavarësisht futbollit të pëlqyshëm që luajtën anglezët në ndeshjen e parë, që nuk po arrijnë ta fitojnë asnjëherë në një Europian. Në rrjetet sociale qarkullon një foto e trajnerit, që bën autoironi: “Jam një kokë…”. Patjetër, të jesh trajneri më i paguar i Europianit me 5 milionë euro përfitim, duhet të bësh diferencën. Por Anglia vazhdon me avazin e vjetër, pa fitore në ndeshjen e parë. Ndërrimet e bëra nga trajneri Hodgson nuk iu përgjigjën aspak lojës dhe në fund anglezët morën vetëm një barazim.

Tags:

EURO 2016

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga