Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ahmataj “surprizohet” në stërvitje, ish-lojtari i Vllaznisë gati për duelin me Kukësin

Shkruar nga NEWSPORT
Ahmataj “surprizohet” në stërvitje, ish-lojtari i

“Abissnet Superiore” ëhstë ndërpre për shkak të ndeshjeve të kombëtares, teksa java e 13-të u shty pas tragjedisë së ndodhur me Raphael Dëamenan. Tashmë skuadrat kanë nisur stërvitjet për ndeshjet e ardhshme dhe Tirana është njëra prej tyre.

Bardheblutë ditën e djeshme kanë zbritur në fushë për të nisur përgatitjet për duelin e radhës në kampioant, atë ndaj Kukësit. Julian Ahmataj e kishte grupin e cunguar për shkak të dëmtineve apo dhe disa lojtarë të tjera janë të grumbulluar me kombëtaret.

Por surpriza e madhe për timonierin e Tiranës ishte Liridon Latifi. Ish-lojtari i Vllaznisë ka kaluar plotësisht dëmtimin dhe është bashkuar me grupin e lojtarëve. Latifi mori kështu ngarkesën e plotë dhe ndaj verilindorëve do të jetë në “armë” plus për Ahmatajn.

Kujtojmë se sfida me Kukësin do të luhet më 23 nëntor në “Selman Stërmasi” duke nisur që nga ora 13:30. Kjo përballje është e vlefshme për javën e 13-të të Superiores. Aktualisht kryeqytetasit mbajnë vendin e 3-të në klasifikim me 18 pikë pas 12 javësh.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga