Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ahmataj në hall, Tirana udhëton drejt Kukësit pa kapitenin

Shkruar nga NEWSPORT
Ahmataj në hall, Tirana udhëton drejt Kukësit pa kapitenin

Tirana do të luajë ditën e sotme përballë Kukësit, ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të “Abissnet Superiore”. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “Kukësi Arena” do të startojë në orën 13:30.

Një ndeshje në të cilën Tirana vjen për 3 pikët që do t’i jepnin pakëz qetësi në “Final Four”, në krahun tjetër verilindorët kërkojnë rikthimin te fitorja pas plot 11 ndeshjes në kampionat, me trajnerin e ri Emiljano Çela.

Por bardheblutë do t’i bëjnë llogaritë në këtë transfertë pa kapitetin Erjon Hoxhalli do t’i mungojë Tiranës në këtë ndeshje, për shkak se u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen e fundit përballë Skënderbeut në “Air Albania”, të cilën kujtojmë se bardheblutë e humbën 3-4.

Por në këtë sfidë do të ketë edhe një rikthim si ai i Jonuzit. Ky i fundit ka lënë pas dëmtimin dhe është gati për ndeshjen përballë Kukësit. Teksa në mbrojtje pritet që krah Najdovskit dhe Lulajt të jetë Gledi Mici për të plotësuar 3-shen e mbrojtjes. Më poshtë do të njiheni me formacionin e mundshëm të Tiranës në ndeshjen përballë Kukësit.

TIRANA (3-4-3): Abdullahu: Lulaj – Najdovski – Mici: Përgjoni – Meta – Deliu – Lushkja: Latifi – Abazaj – Haxhiu.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga