Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

700 milionë lekë plus 197 të tjera, qeveria ndihmon FSHF-në

Shkruar nga NEWSPORT
700 milionë lekë plus 197 të tjera, qeveria ndihmon FSHF-në

Pak javë më parë qeveria i dha FSHF-së një fond prej 700 milionë lekësh të cilat ishin në ndihmë të kombëtares shqiptare. Por jo vetëm kaq, pasi tashmë qeveria i ka dhënë një tjetër shumë Federatës Shqiptare të Futbollit.

Bëhet fjalë për 197 milionë lekë të vjetra për financimin e TVSH-së së paguar për biletat e finalës europiane të Conference League që u mbaj në Tiranë, ku Roma dhe Feyenoord u përballën mes tyre, me skuadrën e Jose Mourinho që doli fitimtare.

Ky fond do të shkojë në mbështetje të ekipeve kombëtare të të gjitha moshave, si dhe në zhvillimin e futbollit në vendin tonë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga