Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

50 mijë euro për një gol në derbi, Partizani largon një tjetër lojtar nga skuadra

Shkruar nga NEWSPORT

Alfred Mensah pritet të jetë largimi i rradhës nga skuadra e Partizanit. Sulmuesi u transferua në sezonin e shkuar nga rradhët e Skënderbeut me drejtuesit e kuq që paguan 50 mijë euro për shërbimet e tij.

[caption id="attachment_678048" align="alignnone" width="663"]Alfred Mensah Alfred Mensah[/caption]

Në 1 sezon e gjysmë me fanellën e kuqe, Mensah nuk la shumë shenjë duke shënuar vetëm 4 gola, por më i rëndësishmi ai në derbin e parë të këtij sezoni që erdhi në frymën e fundit të ndeshjes.

Sulmuesi pritet të mbetet në Superiore pasi është projektuar një rikthim te Skëdnerbeu. Korçarët e kërkuan që në verë, por trajneri Zekic nuk e lejoi e më pas lojtari u dëmtua. Tashmë dëmtimi është hedhur pas dhe trajneri Abilaliaj preferon të tjerë përpara afrikanit.

Lojtari është i lidhur me të kuqtë me një kontratë deri në qershor të vitit 2025 dhe në këtë mënyrë pritet që lojtari të huazohet të paktën deri në qershor te Skënderbeu.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga