Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

3 gola në dy takimet e Kategorisë së Parë, APOLONIA mposhtet në transfertë. Mësoni rezultatet e sfidave

Shkruar nga NEWSPORT

Kategoria e parë, java e 15-të

Ndeshjet: Janë mbyllur dy takimet e ditës së sotme të Kategorisë së Parë, të cilat janë të vlefshem për javën e 15-të të saj. Vetëm 3 gola janë shënuar ditën e sotme nga skuadat, teksa Besa dhe Turbine ia kanë dalë të marrin 3 pikët.

Besa e Gushash Maganit mposhti në stadiumin “Tomori” Besëlidhjen me shifrat 2-0. Goli i Onuh në minutën e 41-të të sfidës dhe i Hoxhës do të ishin vendimtar. Ndërkohë nga ana tjetër lezhianët largohen pa pikë nga trasnferta me Besën.

Surprizën e madhe e ka shkaktuar skuadra e Turbinës e cila në shtëpi ka mposhtur Apoloninë. Goli i Jusuf në mintën e 58-të do të vendoste edhe fatet e kësaj sfide, me çerikasit që “rrëmbejnë” 3 pikë mjaft të rëndësishme në garën për mbijetesën. Ndërkohë fierakët bëjnë një hap “fals” në kampionët, ndërsa tashmë rrezikojnë shumë në pozicionin ku janë.

Rezultatet dhe Renditja:

[caption id="attachment_679949" align="alignnone" width="300"] Rezultatet e Kategorise se pare[/caption]

[caption id="attachment_679950" align="alignnone" width="290"] Renditja e Kategorise se pare[/caption]

BESA-BESËLIDHJA 1-0 (Onuh 41′, Hoxha 90+4')

Formacionet zyrtare:

Besa (4-3-3): Dobjani; Perja, Ramilli, Dalipi, Nurja; Ntephe, Raza, Osma; Hoxha, Veriu, Onuh. Trajner: Gugash Magani

Besëlidhja (4-4-2): Varfi; Bruka, Jesus, Dibra, Da Silva; Gecaj, Hepaj, Oseni, Lima; Nunes, Shehu. Trajner: Artan Bano

TURBINA-APOLONIA 1-0 (Jusuf 58′)

Formacionet zyrtare:

Turbina (4-3-3): Rroku; Neziri, Isha, Ballaj, Musaj; Yusuf, Metani, Murrja; Zani, Franklin, Çema. Trajner: Alfred Allamani

Apolonia (4-4-2): Bushi; Chukwunonso, Ndubuisi, Repaj, Asllanaj; Orelesi, Hebeja, Shanaj, Omeri; Khalid, Gjata. Trajner: Veljko Dovedan

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga