Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

3 duele në Kategorinë e Parë, zbulohen arbitrat që do të vendosin drejtësi (EMRAT)

Shkruar nga NEWSPORT
3 duele në Kategorinë e Parë, zbulohen arbitrat që do

Kategoria e Parë do të luajë ditën e sotme 3 sfida mjaft interesante që janë të vlefshme për javën e 18-të të kampionatit. Do të luhet në Vorë, Kavajë dhe Berat.

Korabi do të presë Kastriotin në stadiumin e “Vorës”, teksa Lushnja do të udhëtojë në transfertë për të sfiduar Luzin, ndërsa Tomori dhe Apolonia do të përplasen mes tyre për 3 pikët e kësaj jave.

Të 3-ja këto ndeshje do të luhen në orën 13:30, ndërsa janë mësuar edhe arbitrat që do të vendosin drejtësi. “Newsport.al” ka mësuar edhe emrat e tyre.

Korabi – Kastrioti:

Arbitër kryesorë: Sokol Bebja

Asistent 1: Feliks Kolleshi

Asistent 2: Xhuljan Rroshi

Arbitër i 4: Olsi Sokoli

Luzi 2008 – Lushnja:

Arbitër kryesorë: Xhulian Bacaj

Asistent 1: Erind Hasanaj

Asistent 2: Deivis Përndreca

Arbitër i 4: Olsi Sokoli

Tomori – Apolonia:

Arbitër kryesorë: Olsion Yzeiraj

Asistent 1: Harrjan Lila

Asistent 2: Dorjan Shkëmbi

Arbitër i 4: Olti Çela

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga