Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Partizani “blindon” mbrojtësin 20-vjeçar, “Demat” sigurojnë të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT

Partizani ka qenë mjaft aktiv këtë merkato me shumë afrime cilësore. Kampionët e Shqipërisë kanë afruar emra të njohur të futbollit të shqiptar me qëllim të ruajë titullin. Por ekipi kryeqytetas nuk është ndalur këtu.

Me anë të një postimi në faqën zyrtare, klubi i ‘kuq’ ka njoftuar se ka rinovuar kontratën me Paulo Buxhelaj. Mbrojtësi ka nënshkruar ditën e sotme një kontratë 4-vjeçare, pra e vlefshme deri në vitin 2027.

20-vjeçari shihet si perfekti për përforcimin e repartit difensiv, teksa ka qenë pjesë e ekipit të Partizanit U-21.

" ̈

̈ ̧, ̈

Partizani njofton zgjatjen e bashkëpunimit me Paulo Buxhelaj. Mbrojtësi 20 vjeçar dhe klubi kanë nënshkruar sot kontratën e re të vlefshme deri në 2027.

Klubi konkretizon pozitivisht të ardhmen e mbrojtësit të kampionëve, njëkohësisht pjesëtar i ekipit tonë përfaqësues U-21.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga