Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Marash Kumbulla transferohet te Sassuolo

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Marash Kumbulla transferohet te Sassuolo
Tashmë vjen edhe zyrtarizimi. Marash Kumbulla transferohet te Sassuolo për pjesën e dytë të sezonit. Mbrojtësi i kombëtares ditën e sotme kaloi me sukses vizitat mjekësore, ndërsa ka firmosur menjëherë edhe kontratën me skuadrën ku luan edhe Nedim Bajrami. Është vetë klubi italian që zyrtarizon huazimin e 23-vjeçarit, i cili largohet nga Roma. Kujtojmë se kumbulla huk ka luajtur asnjë minutë në këtë sezon  për shkak se ka qëndruar për 10 muaj larg fushës së blertë për shkak dëmtimi. Tashmë Mbrojtësi do të synojë të ketë minutat e dëshiruara dhe të fitojë formën më të mirë të tij për të qenë i gatshëm për Euro 2024.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga