Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Humbi kryesimin e kampionatit, DINAMO shkarkon Nevil DEDEN

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Humbi kryesimin e kampionatit, DINAMO shkarkon Nevil DEDEN

Nevil Dede nuk do të jetë më trajneri i Dinamos. Lajmin e bën të ditur vetë klubi me një postim në rrjete sociale teksa falenderon trajnerin për bashkëpunimin e deritanishëm. Shkarkimi i teknikut 48-vjecar vjen pas rezultateve negative të javëve të fundit të cilat bënë që Blutë të humbisnin vendin e parë në renditje, madje janë në të tretin, pas Skënderbeut e Flamurtarin.

“FC Dinamo njofton ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin Nevil Dede.

Tekniku 48-vjeçar dhe stafi i tij nuk do të jenë më në krye të pankinës blu pas marrëveshjes së dyanëshme të arritur mes palëve.

FC Dinamo e falenderon trajnerin Dede për kontributin e dhënë gjatë këtyre muajve në stolin dinamovit dhe i uron suksese në vazhdimësi.”-shkruan klubi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga