Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Yjet që rrezikojnë ta largohen nga Euro 2016

Shkruar nga NEWSPORT
Yjet që rrezikojnë ta largohen nga Euro 2016

Disa nga lojtarët më të mirë në Botë rrezikojnë të mos e kalojnë fazën në grupe me skuadrat e tyre kombëtare në Euro 2016. Geret Bejl, Kristiano Ronaldo dhe Zllatan Ibrahimoviç rrezikojnë shumë seriozisht, pasi paraqitja e skuadrave të tyre ka lënë për të dëshiruar. Natyrisht, zhgënjimi më i madh ka qenë Portugalia e Kristiano Ronaldos, pa fitore në dy ndeshje. Ky është dështimi më i madh për skuadrat e konsideruara favorite. Ibrahimoviç ka vetëm një pikë dhe me shumë mundësi do të kthehet në shtëpi, ashtu si dhe Bejl, nëse nuk merr rezultat pozitiv në ndeshjen e fundit në grup. Edhe shokët e tyre, Pogba, Hazard, Myler dhe Manxhikiç nuk është se kanë bërë ndonjë gjë të madhe, por të paktën Franca, Belgjika, Gjermania dhe Kroacia janë në fazën tjetër.

Tags:

EURO 2016

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga