Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vllaznia përballet me Erzenin, njihuni me formacionet zyrtare të sfidës

Shkruar nga NEWSPORT
Vllaznia përballet me Erzenin, njihuni me formacionet zyrtare të

Erzeni do të përballet me Vllazninë në “Egnatia Arena”. Një ndeshje mjaft interesante që është e vlefshme për javën e dytë të “Abissnet Superiore”.

Vllaznia vjen në këtë duel pas fitores bindëse 3-1 përballë Kukësit në Shkodër, teksa Erzeni barazoi në transfertën e vështirë të Laçit me rezultatin 3-3. Të dyja ekipet të motivuara për të marrë një rezultat sa më pozitiv.

Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare që kanë vendosur tekniku Deliallisi dhe Memelli.

FORMACIONET ZYRTARE

Erzeni → Xhika; Kacbufi – Rodrigo– Sadiki; Osmanllari – Alba –Maliqi – Peposhi; Meccja – Mihana – Zeka / Trajner: Alfred Deliallisi

Vllaznia → Qarri; Smajli – Cheshmedjiev – Stojanovic – Hakaj; Alivoda – Boshnjaku – Mala; Coba – Balaj – Gruda / Trajner: Migen Memelli

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga