Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

 Vllaznia dhe Partizani nisin kontaktet me Çinarin, zgjedhja mbetet në dorën e sulmuesit

Shkruar nga NEWSPORT
 Vllaznia dhe Partizani nisin kontaktet me Çinarin, zgjedhja mbetet

Eraldo Çinari është shumë pranë një rikthimi në Superligë. Sulmuesi i cili aktivizohej në ekipin turk të Samsunspor, dëshiron një rikthim në Shqipëri. Çinari prej ditësh ndodhet në Shqipëri dhe interesi i klubeve si Vllaznia e Partizani, nuk kanë humbur kohë për të kontaktuar lojtarin.

Interes për Çinarin ka patur dhe nga Shkëndija por mundësitë janë që 26 vjeçari të qëndrojë në Superligë. Klubi i Vllaznisë thuhet t’i ketë bërë ofertën e saj, por dhe Partizani ka zhvilluar një takim me sulmuesin dhe shanset që Çinari të vishet përsëri i kuq janë të mëdha.

Mbetet për t’u parë se cilin nga dy ekipet do të preferojë që të vijoj karrirën. Kujtojmë që Eraldo Çinari ka zhvilluar ndeshjen e tij të fundit me Samsunspor në maj dhe më pas nuk është grumbulluar më në ekip.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga