Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vjen dita e shumëpritur, Partizani – Teuta luajnë ndeshjen e prapambetur

Shkruar nga NEWSPORT
Vjen dita e shumëpritur, Partizani – Teuta luajnë ndeshjen e

Më në fund ka ardhur edhe dita e shumëpritur. Ditën e sotme do të luhet përballja mes Partizanit dhe Teutës, takim që do të startojë në orën 17:00 në “Niko Dovana”.

Një duel mjaft interesant dhe që është i vlefshëm për javën e parë të “Abissnet Superiore”, pasi kjo përballje u shty për shkak të inpenjimit të kryeqytetasve në Conference League. Në “Niko Dovana” të dyja ekipet do të synojnë rikthimin te fitorja.

Demat synonnë të ngushtojnë diferencën me Egnatian kryesuese, ndërsa ‘djemtë e detit’ për të shkelmuar krizën në të cilën ndodhen. Aktualisht Partizanit mban vendin e dytë me 29 pikë, ndërsa Teuta mbyll klaisifikimin me vetëm 13 pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga