Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Vedat MURIQIN e ndal vetëm VAR-i, “Piratit” i mohohet festa në sekondën e fundit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vedat MURIQIN e ndal vetëm VAR-i, “Piratit” i mohohet

Vedat Muriqi është bërë sërish protagonist në ndeshjen e sapombyllur të Mallorcas kundër Elches në shtëpi. Në minutën e 97, dardani nuhati mjaft mirë topin dhe u gjend përpara portës për të dërguar topin më pas në rrjetë por që nuk do të vlente teksa me ndërhyrjen e VAR, gjyqtari do të sinjalizonte për faull të mëparshëm në nisjen e aksionit.

Nëse do të shënonte do të shkonte në kuotën e 11 golave sezonal dhe do të barazonte në vendin e dytë një gjigant si Karim Benzema.

Mallorca nuk ja doli të merrte pikë teksa u mposht minimalisht dhe humbet shansin e artë për të shkuar në vendin e tetë duke mbetur në të dhjetin me 31 pikë. Një humbje e papritur duke marrë parasysh se Elche është në vendin e fundit në renditje.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga