Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Valon ETHEMI bën gjithçka vetë, fiton penallti dhe shënon golin e 10-të sezonal. Dikush të ndalë ish-lojtarin e Kukësit!

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Valon ETHEMI bën gjithçka vetë, fiton penallti dhe

Valon Ethemi po shkëlqen nga java në javë në Superligën turke me ekipin e Istanbulspor. Ish-lojtari i Kukësit ka gjetur sërish rrugën e rrjetës në ndeshjen që po luhet aktualisht përballë Sivasspor.

Titullar absolut si zakonisht sëbashku me kapitenin tjetër shqiptar, Eduart Rroca, Ethemi ka bërë gjithcka vetë në minutën e shtatë të takimit teksa në krahun e majtë të zonës kundërshtare fiton një 11-metërsh që e merr vetë përsipër duke e kthyer në gol për të zhbllokuar shifrat.

Ky është goli i tij numër 10 ndërkohë që ka edhe 3 asiste në 21 ndeshje të luajtura në kampionat. Sezon fantastik për mesfushorin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga