Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ United është i jashtëzakonshëm, "Djalli" i tregon rrugën pa kthim Barcelonës, anglezët përmbysin spanjollët dhe kualifikohen më tej

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ United është i jashtëzakonshëm, "Djalli" i

MANCHESTER UNITED - BARCELONA 2-1 (2-2)

Europa League/ Faza 1/16

Man United: De Gea, Wan-Bissaka, Varane, Martinez, Shaw, Casemiro, Fred, Sancho, Fernandes, Rashford, Weghorst

Barcelona: Ter Stegen, Koundé, Araujo, Christensen, Balde, Busquets, De Jong, Kessie, Roberto, Raphinha, Lewandowski

Komenti minutë pas minute:

90'- Gjyqtari i katërt jep 5 minuta shtesë. Mbyllet ndeshja.

 

73'- Festë e madhe në Old Trafford. Aksion spektakolar i anglezëve dhe Antony realizon golin e dytë.

64'- Barcelona pranë golit, De Gea bën mrekullinë.

 

47'- Gol nga tuneli. United barazon me Fred. 

45'- Gjyqtari i katërt jep 2 minuta shtesë. Mbyllet pjesa e parë.

43'- Goditje dënimi për Barcelonën. Largon saktë Casemiro.

30'- 15 minuta nga fundi. Ende asnjë rast për t'u shënuar në portën e Barcelonës.

 

18'- Barcelona në avantazh. Penallti për katalanasit që shndërrohet në gol nga Lewandowski. 

9'- Goditje dënimi për Djajtë. Largon mirë mbrojtja e Barcelonës.

1'- Starton sfida në Old Trafford.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga