Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Tirana dhe Dinamo 'harrojnë' të fitojnë, derbi mbyllet në barazim që s'i hyn në punë asnjërës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tirana dhe Dinamo 'harrojnë' të fitojnë, derbi

Tirana 1-1 Dinamo City

Superiore: Java 10

Stadiumi: Selman Stërmasi

Arbitër: Enea Jorgji

Formacionet zyrtare:

Tirana (4-3-3): Kozi; Doka, Meta, Hoxhallari, Përgjoni; Hila, Deliu, Lushkja; Hasani, Abazaj, Kaina. Trajner: Julian Ahmataj

Dinamo (4-3-3): Sali; Marku, Hoxha, Behiratche, Lorran; Goudiaby, Karamba, Smaçi; Zabërgja, Denisson, Vila. Trajner: Dritan Mehmeti

Komenti minutë pas minute:

90+6' Përfundon ndeshja.

74' Karton i kuq! Goudiaby lë Dinamon me 10 lojtarë.

68' Dinamo pranë përmbysjes, por portieri Kozi bën pritjen e mrekullueshme.

51' Gabim i Hoxhallarit dhe aksion model i Dinamos, Denisson rikthen baraspeshën në 'Selman Stërmasi'.

47' Hasani gjen sërish rrugën e rrjetës, por kësaj here ndalet në offside.

46' Nis pjesa e dytë.

45+3' Mbyllet pjesa e parë.

45+2' Fantastik Ermal Meta, djaloshi i ri i shpëton Tiranën nga goli i barazimit.

40' GOL! Florent Hasani kalon në avantazh bardheblutë, aksion i nisur me një rrëmbin topi në mesfushë dhe i përfunduar me goditjen e sulmuesit drejt rrjetës. 

35' Lushkja gabon me portën e boshatisur, mundësi e shpërdoruar nga Tirana.

34' Abazaj sërish i pasaktë, i vetëm me portierin godet rrjetën e jashtme.

30' Njëjte edhe nga Karamba, Kozi sërish i vëmendshëm.

28' Edhe Denisson provon nga distanca, por kësaj rradhe është Kozi që bllokon gjuajtjen.

27' Gjuajtje me të parën e Hasanit në kufij të zonës, topi shkon jashtë.

23' Kombinime të rrezikshme brenda zonës bardheblu, Denisson nxjerr zbuluar Vilën i cili godet me të majtën, por bllokohet mrekullisht nga Albi Doka.

21' Tjetër aksion i rrezikshëm i Tiranës. Abazaj dhe Deliu rrezikojnë Dinamon, por gjuajta e mesfushorit ndalet nga muri dinamovit.

19' Gafë në mbrojtjen dinamovite, Kristal Abazajt i dhurohet mundësia e artë.

17' Denisson nxjerr një top për Karamban brenda zonës me afrikanin që godet ngjitur me shtyllën, por nuk vlen aksioni për shkak të pozicionit jashtë loje.

15' Faull i Hoxhallarit para zonës, Denisson godet me topin që devijohet në këndore nga muri.

9' Zabërgja rrëmben një top nga mesi i fushës dhe avancon rrezikshëm drejt portës, futet në zonë por bllokohet nga mbrojtja bardheblu.

5' Harkim i lartë për Denisson brenda zonës, Ermal Meta qetësisht kontrollon topin dhe largon rrezikun.

1' Fillon ndeshja në kryeqytet, ekipet kërkojnë fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga