Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Tifozët serb nuk “marrin” mend, këndojnë në Australi “Kosova është Serbi”

Shkruar nga NEWSPORT
Tifozët serb nuk “marrin” mend asnjëherë, ndërsa vazhdojnë të bëhen protagonist kudo ku shkojnë, pasi përmendin vazhdimisht Kosovën. Në Australi aty ku po mbahet turneu “Australian Open” garon dhe Novak Djokovic, i cili kaloi mbrëmjen e djeshme në çerekfinale. Në Melbournë ku zhvillohet turneu kishte të pranishëm edhe tifozë serb që janë në mbështetje të tenistit të njohur, teksa ia kanë marrë këngës “Kosova është Serbi”. Ky veprim ka bërë jehonë në Serbi ku “Telgraf” mburret me gjenstin e tifozëve, teksa shikohet se nuk mungojnë as parulat nacionaliste, ku bëhet thirrje për luftë, ndërsa Kosovën e vendosin në hartën e Serbisë. [caption id="attachment_677249" align="alignnone" width="246"] Artikulli i "Telgraf" per thirrjet e tifozeve[/caption]  
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga