Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Teuta mbetet 'mace e zezë' për Tiranën, Fagu debuton me barazim në Kupë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Teuta mbetet 'mace e zezë' për Tiranën, Fagu

Teuta 0-0 Tirana

Kupa e Shqipërisë: Çerekfinale, ndeshja e parë

Stadiumi: Niko Dovana

Arbitri: Kreshnik Cjapi

Formacionet zyrtare:

Teuta (4-2-3-1): Vata; Kruja, Gjini, Jazxhi, Gjinollari; Beqja, Lloci; Çyrbja, Arifi, Peposhi; Daci. Trajner: Edi Martini

Tirana (3-5-2): Kozi; Mici, Lulaj, Hoxhallari; Haxhiu, Jonuzi, Meta, Lushkja, Përgjoni; Abazaj; Nikqi. Trajner: Erbim Fagu

Komenti minutë pas minute:

90+4' Përfundon ndeshja.

85' Krosim dhe top i mbetur në zonë, Daci godet me të parën, por sfera shkon mbi traversë.

74' Tensione në fushë, Patrick i drejtohet Beqjas: Shihemi jashtë (VIDEO)

69' Fili provon nga goditja e dënimit, por topi përplaset me murin.

64' Silurë e Filit nga distanca, iluzion goli nga Teuta (VIDEO)

56' Aksion model i Tiranës, por Përgjoni shpërdoron rastin e artë. (VIDEO)

50' Krosim i Peposhit në zonë, Daci fiton duelin me Hoxhallarin, por nuk arrin të shtyjë topin drejt rrjetës me sferën që shkon ngjitur me shtyllën.

46' Nis pjesa e dytë. Futet nga stoli Fili (Teuta) dhe Patrick (Tirana), dalin Çyrbja (Teuta) e Nikqi (Tirana).

45+6' Mbyllet pjesa e parë.

45' Lloci shënon, por kapet në pozicion offside. (VIDEO)

43' Abazaj, Nikqi e Lushkja kombinojnë  në zonën e Teutës, por nuk arrijne te godasin topin.

39' Vata i 'ngrin gjakun' durrsakëve, del huq në largimin e topit, megjithatë Nikqi gabon shënjestër. (VIDEO)

30' Fluturon Leon Kozi, gardiani i Tiranës pret gjuajtjen në ajër të Çyrbjes. (VIDEO)

24' Elton Vata i pakalueshëm, izolon rrezikun e Abazajt dhe pastron sërish zonën e tij. (VIDEO)

17' Fantastik portieri Vata, pret gjuajtjen e Lushkjes brenda zonës. (VIDEO)

8' Rast i artë i shpërdoruar nga Lloci i cili gabon para portës bosh. (VIDEO)

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga