Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Të gjithë në ndihmë të Kristjan Asllanit, UEFA hap sondazhin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Të gjithë në ndihmë të Kristjan Asllanit, UEFA

Kristjan Asllani shkëlqeu mbrëmë në fitoren 3-1 kundër Ishujve Faroe duke arritur të shënojë edhe një supergol. Në minutën e 51-të të sfidës, mesfushori elbasanas kalibroi të majtën e tij duke gjendur trekëndëshin e portierit kundërshtar. Padyshim një gol me vlerë të madhe jo vetëm për kuqezinjtë, por edhe për karrierën e lojtarit.

UEFA ka publikuar disa video me golat e shënuar nga lojtarët në ndeshjet e djeshme të vlefshme për kualifikueset e EURO 2024. Ndër të tjera është renditur edhe goli i lojtarit të Kombëtares sonë.

Më poshtë të gjithë kanë mundësi të votojnë golin e elbasanasit duke klikuar në videon e golit. Kujtojmë që javën e shkuar, Jasir Asani zuri vendin e parë për golin më të bukur dhe tashmë është radha e Asllanit. Por, për këtë duhet të japim të gjithë kontributin tonë duke votuar në linkun e mëposhtëm.

LINKU - https://www.uefa.com/european-qualifiers/video/goal-of-the-round/?fbclid=IwAR0qxkLuvLwZi7EMdgGfN3WvWUxN46VJ5T9w9I8ZMdUWm1YKR7k7PzbL4d4

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga