Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Superyjet Mbappe & Kane marrin 'për dore' ekipet, PSG dhe Bayern çerekfinalistet e para të Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Superyjet Mbappe & Kane marrin 'për dore' ekipet, PSG

Champions League: Çerekfinale, ndeshjet e kthimit

Bayern Munchen dhe Paris Saint-Germain janë dy cerekfinalistet e para të Champions League. Bavarezët dhe parizienët fituan pastër dy ndeshjet e tyre përballë Lazio e Real Sociedad. Dy gjigantët iu falën dy superyjeve të tyre, Harry Kane dhe Kylian Mbappe të cilët shënuan nga një dopietë në fitoren 3-0 dhe 1-2.

Gjermanët përmbysin disavantazhin 1-0 të ndeshjes së parë teksa shënuesi tjetër krah anglezit ishte Thomas Muller. Parizienët në anën tjetër mbyllën llogaritë që në start dhe goli i Mikel Merinos në fund vlen thjeshtë për statistika.

Rezultatet & Golat:

Bayern Munchen 3-0 Lazio

(Kane 38', 66', Muller 45')

Bayern Munich (4-2-3-1) - Neuer; Kimmich, Dier, De Ligt, Guerreiro; Goretzka, Pavlovic; Sané, Muller, Musiala; Kane. Trajner: T. Tuchel.

Lazio (4-3-3) - Provedel; Marusic, Gila, Romagnoli, Pellegrini; Guendouzi, Vecino, Luis Alberto; Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni. Trajner: M. Sarri.

Goli i Kane: VIDEO

Goli i Muller: VIDEO

Goli i dytë i Kane: VIDEO

Real Sociedad 1-2 Paris Saint-Germain

(Merino 89' / Mbappe 15', 56')

Real Sociedad (4-4-2): Remiro; Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galan; Mendez, Zubimendi, Merino, Becker; Kubo, Oyarzabal.

PSG (4-3-3): Donnarumma; Hakimi, Beraldo, Hernandez, Nuno Mendes; Vitinha, Ruiz, Zaire-Emery; Dembélé, Mbappé, Barcola.

Goli i Mbappe: VIDEO

Goli i dytë i Mbappe:VIDEO

Goli i Merino: VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga