Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Struga pranë kualifikimit në turin tjetër, skuadra e Shpëtim Duros dominon Buducnostin dhe merr fitoren e parë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Struga pranë kualifikimit në turin tjetër, skuadra e

Stuga 1-0 Buducnosti (Ibraimi 30')

UEFA Conference League: Kualifikuese

Raundi 2: Ndeshja e parë

Stadiumi: Biljanini Izvori

Formacionet Zyrtare:

Struga (3-4-3): Kjosevski; Neziri, Radic, Krivanjeva; Maliqi, Bojku, Tairi, Shabani; Radeski, Ibraimi, Mazrekaj. Trajner: Shpëtim Duro

Buducnost (3-5-2): Pavlicic; Ignjatovic, Dakic, Adzic; Gasevic, Mirkovic, Sekulovic, Almeida, Brnovic; Grbic, Sekulic. Trajner: Mladen Milinkovic

Komenti minutë pas minute:

90+5' Përfundon ndeshja.

80' Provon sërish Struga, top i lartë në zonë por pastrojnë mbrojtësit.

73' Krosim i rrezikshëm në zonë, zgjatet Radic por nuk arrin të shtyjë topin drejt rrjetës.

51′ Edhe pjesa e dytë nis nën diktatin e Strugës, vendasit kërkojnë golin e dytë. Shabani provon me një goditje në hyrje të zonës pas një aksioni të rrjedhshëm, por goditja e sulmuesit përfundon mbi traun e portës së portierit Pavlicic

46' Nis pjesa e dytë.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

30' GOOOL, Besart Ibraimi tund rrjetën e malazezëve.

21' Besart Ibraimi është rreziku kryesor, bomberi driblon brenda zonës dhe shtylla e ndal me festën e golit.

12' Aksion i rrjedhshëm i Strugës, Radeski kombinon mirë me Ibraimin dhe godet në kufirin ballor të zonës, por devijimi i portierit i mohon festën e golit.

6' Rasti i parë i rrezikshëm për Strugën, Ibraimi merr një top pas shpine dhe driblon një kundërshtarë brenda zonës. Megjithatë goditja me të djathtën bllokohet nga mbrojtësi

1' Fillon ndeshja

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga