Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Skënderbeu nuk e diskuton fitoren, mposht Apoloninë në shtëpi dhe vazhdon i qetë në krye

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Skënderbeu nuk e diskuton fitoren, mposht Apoloninë në

Skënderbeu 4-1 Apolonia

(Prençi 33’, Temitope 47’, Sumaila 57’, Liço 90+2’ / Umeijego 72')

Kategoria e Parë

Java 21

Stadumi: Skënderbeu

Gjyqtar: Blerim Ziri

Formacionet Zyrtare:

Skënderbeu (4-3-3): Ruçi; Frashëri, Randy, Prençi, Idrizaj; Liço, Alii, Moraes; Lika, Abubakar, Temitope. Trajner: Ivan Gvozdenovic

Apolonia (3-5-2): Harizaj; Asllanaj, Kalus, Repaj; Chijioke, Shanaj, Hebeja, Omeri, Haruni; Gjata, Umejiego. Trajner: Mariglen Kule

Komenti minutë pas minute:

90+3' Përfundon ndeshja, Skënderbeu fiton ndaj Apolonisë.

90+2' Shënohet dhe goli i katërt, autor Dean Liço.

86' Frashëri shënon një supergol por vinte nga një pozicion jashtë loje, anulohet goli.

73' Godet fort Abubakar por topi devijohet nga Harizaj.

72' Apolonia shënon me Umeijego, goli i nderit për fierakët.

57' Skënderbeu me marshin e pestë, vjen dhe goli i tretë, shenon Sumaila

50' Dean Liço driblon bukur në zonë dhe godet diagonal por topi i devijuar largohet me majën e këmbës nga portieri Harizaj, shpëton Apolonia.

47' Skënderbeu dyfishon avantazhin në startin e pjesës së dytë, Temitope shënon për 2 minuta

46' Nis pjesa e dytë.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

38' Sërish të rrezikshëm korçarët, Lika kroson nga krahu i majtë dhe Liço godet me kokë por topi shkon mbi traversë.

32' Plas festa në Korçë, Skënderbeu kalon në avantazh, Prençi autor i golit

28' Iluzion goli te Skënderbeu, Temitope driblon bukur në zonë por topi kalon pasqyrën e portës

17' Pranë golit Skënderbeu, Gresild Lika godet brenda zonës por topi shkon ngjitur me shtyllën.

9' Goditje standarte për Skënderbeun, kroson Lika nga krahu i djathtë dhe godet me kokë Temitope por pastrojnë fierakët.

8' Goditja e parë në portë shkon për Apolonnë, Umeijego tenton në hyrje të zonës por qendrore për Ruçin.

1' Fillon ndeshja në Korçë, ekipet në kërkim të fitores.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga