Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Skënderbeu 'fik' Partizanin e Shehit, kap Tiranën në renditje dhe 'asiston' Vllazninë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Skënderbeu 'fik' Partizanin e Shehit, kap Tiranën

Skënderbeu 1-0 Partizani

Superiore: Java 25

Stadiumi: Skënderbeu

Arbitër: Florian Lata

Formacionet zyrtare:

Skënderbeu (4-4-2): Alia; Vangjeli, Ramos, Prençi, Gërço; Liço, Rabiu, Janaqi, Yuri; Rashica, Nikaj. Trajner: I. Gvozdenovic

Partizani (3-5-2): Hoxha; Sota, Sembene, Atanaskoski; Hadroj, Mehmeti, Murataj, Rrapaj, Buxhelaj; Mba, Mensah. Trajner: O. Shehi

Komenti minutë pas minute:

90+6' Përfundon ndeshja.

88' Plas grushti në fushë, Rrapaj dhe Janaqi ndëshkohen me karton të kuq (VIDEO)

85' Ermir Rashica shënon golin e dytë, por anullohet për offside. (VIDEO)

77' Rrapaj tenton supergolin nga distanca, por topi shkon jashtë.

65’ Pretendime për penallti nga Partizani për një prekje topi me dorë në zonë, por Lata ndëshkon me të verdhë Mehmetin për protesta. (VIDEO)

63' Rast i artë për Christian Mba, por goditja e sulmuesit devijohet në këndore. (VIDEO)

60' Partizani 'all-in' për golin, Mba gjuan traversën e orçarëve.(VIDEO)

50’ Rashica merr topin në një pozicion të mirë në të majtën, gjuajtja e tij nuk gjen katërkëndorin e Hoxhës.

46' Nis pjesa e dytë.

45+3' Mbyllet pjesa e parë.

42' Tjetër rast i pastër nga Skënderbeu, por Nikaj vonohet dhe bllokohet nga Buxhelaj. (VIDEO)

35' Festë e madhe në Korçë, 'Ujqërit e Dëborës' shtangin Partizanin (VIDEO)

32’ Nikaj niset në një kundërsulm të shpejtë, Sota shkakton faull ndaj tij dhe merr karton të verdhë.

29' Liço nxjerr një top para për Rashicën, por Hoxha arrin i pari dhe largon rrezikun.

21' Pakujdesi e mbrojtjes korçare, por topi largohet gjithsesi. (VIDEO)

1' Fillon ndeshja në Korçë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga