Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Skënderbeu 'assist' Partizanit, ndal Egnatian në Korçë dhe afrohet me objektivin "Final Four"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Skënderbeu 'assist' Partizanit, ndal Egnatian në

Skënderbeu 1-1 Egnatia (Ahanonu 103' / Isgandarli 3')

Abissnet Superiore: Java 10-të

Stadiumi: Skënderbeu

Arbitër: Klodian Shahini

Formacionet zyrtare:

Skënderbeu: Alia, Rabiu, Rashica, Nikja, Gerco, Frashëri, Randi, Vangjeli, Merlim, Sebastine, Shaqe. Trajner: Ivan Gvozdenovic

Egnatia: Dobjani, Malota, Zejnullai, Xhemajli, Fangaj, Spahiu Ndreca, Aleksi, Paulauskas, Fernando, Isgandarli. Trajner: Edlir Tetova

Komenti minutë pas minute:

90+13' GOOOOOL! Skënderbeu barazon me Ahanonu

81' Rifillon ndeshja, ambulanca rikthehet në ambientet e stadiumit.

70' Ndërpritet ndeshja, shkak bëhet mungesa e ambulancës, e cila po dërgon në spitalin e Korçës një tifoz.

61' Egnatia pranë golit të dytë, reagon mjaft mirë Alia

45+2' Vendos goli i azerit Isgandarli, Egnatia mbyll në avantazh 45-minutat e para në Korçë

3' GOOOOOL!! Egnatia kalon në avantazh me anë të Isgandarli.

1' Fillon ndeshja në Korçë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga