Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Video/ Shaqiri ndëshkohet nga UEFA, zbuloni arsyen

Shkruar nga NEWSPORT
Video/ Shaqiri ndëshkohet nga UEFA, zbuloni arsyen

UEFA ka zgjedhur golin më të bukur të europianit atë të Zoltan Goras. Edhe pse ylli i Zvicrës, Xherdan Shaqiri shënoi një supergol, goli i vlerësuar si më i bukuri është i hungarezit Zoltan Geras. Të gjithë prisnin që shtatshkurtri shqiptar do të shpërblehej për atë gol të tij, por ka ndodhur e kundërta, ku më i miri u vlerësua ai i Geras, në barazimin ku përfaqësuesja e tij shënoi me Portugalinë.

Në garë për golin më të bukur ishin Cristiano Ronaldo, Eder dhe Robinson Kanu.

Kujtojmë që Shaqiri kërkoi edhe ndihmën e tifozëve për ta mbështetur me vota, por edhe kjo nuk ka dhënë rezultat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga