Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Pica dhe festë e madhe pas fitores në Gjeorgji, ç’ndodhi në dhomat e zhveshjes së Tiranës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Pica dhe festë e madhe pas fitores në Gjeorgji,

Tirana arriti të fitonte në transfertë 2-1 kundër Dinamo Batum, ndeshje e vlefshme për turin e parë të Conference League. Një triumf që nuk shërben vetëm për financat, por edhe për prestigjin e këtij ekipi që ndër vite ka shkruar historinë në kampionatin shqiptar.

Festa ishte legjitime pas ndeshjes. Lojtarët, stafi, por edhe presidenti Refik Halili festuan në dhomat e zhveshjes. Në një video të postuar nga gazetarja Sabina Mete, shihen të gjithë teksa këndojnë: “O Tirona, o Tirona, o Tirona ale ale”.

Ndërkohë në sy bien disa prej futbollistëve që konsumojnë pica menjëherë pas ndeshjes. Kujtojmë që Tirana është e vetmja skuadër e Superiore që arriti të kualifikohej duke fituar në raundin pasardhës të Kupave të Europës.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga