Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Panik dhe frikë në Rrogozhinë, shihni momentin kur Dwamena bie pa ndjenja në fushë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Panik dhe frikë në Rrogozhinë, shihni momentin kur Dwamena

Një moment paniku ka mbështjellë stadiumin e Rrogozhinës dhe futbollin shqiptar teksa në ndeshjen Egnatia – Partizani sulmuesi i vendasve, Raphael Dwamena bie pa ndjenja në fushën e lojës.

Në minutën e 24-të të ndeshjes, kur pritej të rifillonte loja pas një kontrolli me VAR, sulmuesi i Egnatias bie pa ndjenja në fushën e lojës dhe të gjithë lojtarët e arbitri kryesor vrapojnë në fushë për të parë gjendjen e lojtarit.

Menjëherë pas tyre vrapojnë mjekët e të dy ekipeve e së bashku me ta edhe stafet e skuadrave. Pas pak minutave në fushë, lojtari u transportua me urgjencë në spital dhe pritet të mësohet gjendja e tij.

Theksojmë që në të kaluarën, Raphael Dwamena ka patur probleme me zemrën ç’ka e kanë bërë që të ndahet nga futbolli për pak kohë. Urojmë dhe shpresojmë që gjendja e lojtarit të mos përkeqësohet e të rikthehet sa më parë në shëndet të plotë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga